2nd birthday !

February 26, 2012

Hurray ! Today is my blog's second birthday. I went to "celebrate" it with Getter with a little cake and coffee. Afterwards we went to see "Bad Hair Friday", which was really good, considering it was an Estonian movie. It had just the right amount of everything. I also think that the music and actors were great.
Also, I'd like to take this moment, to thank you all for these 261 posts, 828 comments and so on. You have all been wonderful and I wouldn't be blogging without the awesome support from you guys ! The biggest thank you to each and every one of you !

Täna on mu blogi teine sünnipäev ning see aasta on olnud imeline. Käisime seda Getteriga tähistamas kohvi ja koogiga. Pärast vaatasime veel ka "Vasaku jala reede" ära. Eesti filmi kohta oli see ikka päris hea. Eriti muljetavaldavad olid näitlejad, kes üldiselt suutsid mitte üle mängida ja muusika oli suurepäraselt valitud ( Ewert and the Two Dragons ja Tenfold Rabbit, kas saab paremat tahta?).
Kuna see postitus on sünnipäevahõnguline ja eriline , tahaksin tänada kõiki oma blogi lugejaid nende 261 postituse, 828 kommentaari ja kõige muu toreda eest. Ma ilmselt ei teeks seda ikka veel pärast kaht aastat, kui ei oleks teid :)


3 comments :

 1. Nii armas. Palju õnne sulle selle väikse sünnipäeva puhul ja jaksu edaspidiseks! :)
  K.

  ReplyDelete
 2. So cute!!
  Please check out the Topshop giveaway on my blog :)
  Www.thefashionskeleton.blogspot.com it ends tomorrow night <3
  follow and I'll follow back

  ReplyDelete

Thank you for all of your sweet comments! :)