Bowtie Diary beauty product of the month: DIY lip cream

August 30, 2013

This month's beauty product is a fabulously simple lip cream, that you can easily make yourself. I've had this little trick up my sleeve for years and it never ceases to amaze people. Thank you to whoever introduced it to me.
The "recipe" is as follows: 

Selle kuu ilutoode on üks võrratult lihtne huulekreem, mida saab väga edukalt ise teha. Olen seda juba mitu aastat kasutanud ja inimesed alati üllatuvad, kui kuulevad, et see on ise tehtud. Aitäh, kes iganes sa seda mulle tutvustasid.
Retsept on järgnev: 
You need/Vaja läheb:
a tube of vaseline/ üks tuup vaseliini
some kind of essence (I used bitter almond, but vanilla or coffee also work well) /
mingisugust essentsi (mina kasutasin mõrumandli oma, aga kohvi ja vanilli omad sobiksid ka hästi)
an empty and clean powder/eyeshadow/etc case / tühi ja puhas puudri/lauvärvi või muu väike topsike
a pot with hot water/ pott kuuma veega
a heatproof bowl/ kuumakindel kauss

1. Squeeze the amount of vaseline you need into the heatproof bowl. / Pigista vajaminev kogus vaseliini kuumakindlasse kaussi.
2. Place the bowl over a pot with boiling water and mix it until the vaseline is liquid. / Aseta kauss kuuma veega täidetud poti kohale ja sega, kuni see on vedelaks muutunud.
3. Add a few drops of the essence, depending on how fragrant you want your lip cream to be. Mix a bit. / Lisa segule mõni tilk essentsi, olenevalt sellest, kui tugevalõhnalist kreemi tahad. Sega veidi. 
4. Pour the vaseline into your container. / Kalla vaseliinisegu oma topsikesse.
5. Place it in the fridge for a few hours, so the vaseline sets again. / Aseta see mõneks tunniks külmkappi, et segu jälle tahkuks.
6. Enjoy! / Naudi!

5 comments :

 1. Superlahe idee, ma kujutan ette kui mõnus see võiks olla veel mingi marjase essentsiga .. väga vinge ja tegelikult ju ülilihtne ning odav lahendus! Proovin kindlasti järgi :)

  Www.zerxzastyle.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Eriti tore oleks segule ka ise värvi lisada, mul hakkas kohe mõte liikuma, et millise toote saaks kui veidi nt mõnda mineraalpigmenti lisada. :) Peaks järgi proovima. :)

  ReplyDelete
 3. Täitsa lõpp kui tore idee!!! Essents võiks olla ka mingi tilk lemmikparfüümi või oleks see liialt tugev (ja nende koostisosi ka kunagi päris täpselt ei pruugi teada jah*) ??

  ReplyDelete
 4. Wow! Kui äge idée! Kindlasti proovin ise ka järgi :)

  http://girlwithglitteryshoes.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Oh, ülihea idee! Kuna talvel kulub sellist asja eriti palju, siis peaks ka ise proovimima seda teha:)

  Kelly

  thekelluuu.blogspot.com

  ReplyDelete

Thank you for all of your sweet comments! :)