New Yorker Store Opening

October 29, 2013

Last Friday evening was a pretty perfect one in my books. I was invited to the VIP preopening of Postimaja New Yorker along with other bloggers and journalists. We got to see and feel the new collection, munch on delicious snacks and macaroons and of course, pose for lots of pictures. Not to mention the uber fun photobooth and girlie chats with my blogger friends. 
In addition to 8 silly photobooth pictures I also took home an amazing winter jacket, which I'm sure you'll see on the blog once winter comes, because it is seriously the warmest and softest thing I've ever worn.
Thank you New Yorker for inviting me and thank you Evamaria, Sandra and Ingel for being such awesome company. Check out their blogs from more pics and my FB page to see those photobooth lols. 

Veetsin eelmise reede enda hindamisskaala järgi päris ideaalselt. Koos teiste blogijate ja ajakirjanikega uudistasime uut Postimaja New Yorkerit ametliku avamise eelõhtul. Saime uue kollektsiooniga tutvuda, mõnusaid snäkke nautida ja loomulikult lõputult pilte teha. Ja seal oli ka photobooth, mis muutis kõik veel topelt lõbusamaks! 
Lisaks kaheksale totrale photoboothi pildile tõin endaga koju kaasa ka ühe ülimõnusa talvejaki, mida te kindlasti talvekuudel blogis ka näete. See on vaieldamatult üks kõige soojemaid ja pehmemaid asju, mis mul kunagi seljas on olnud. 
Suur tänu New Yorkerile kutsumise eest ning Evamariale, Sandrale ja Inglile toreda seltskonna eest. Vaadake kindlasti ka nende blogisid, et üritusest veel pilte näha ja minu blogi Facebooki lehte, et neid vahvaid photoboothi pildikesi näha.


 dress- flea market (best find ever!)
heels- seppälä
cuff- h&m
pictures by Erik Riikoja and Sandra Pikk.

No comments:

Post a Comment

Thank you for all of your sweet comments! :)