Postcards From Brighton and a Tiny Travel Guide

June 20, 2015

Time to start with the travel posts! During our trip we stayed with friends of our family about 100 km from London and our eating habits were quite hectic, so I don't really have any accommodation and foodie tips. Although I've head that Airbnbs in London and Brighton are as cool as can get and for food or drinks, you can usually rely on a good English pub. We spent a day in Brighton and it was just enough to get to know the city, but I would love to spend one quiet week there. It's so different from London!
The pier is fantastic and I can only imagine how many cute first dates have happened there - with sunny weather, amusement park rides and cotton candy, it can't be any other way. To both sides of the pier lies a long strip of beach, it's typically rocky, but we decided to dip or feet in the ocean anyway. After a quick drink we headed to the Lanes, which are cute narrow streets right in the centre of Brighton, where you can find lots of little shops and cafes. I would have loved to walk around more, there's another part of town completely made up of regal-looking grand houses. 
The seaside promenade also has a whole long row of colourful beach cabins, I can imagine how busy the beach is, when they're all occupied! Bloggers take note - that's a perfect photo location in Brighton! 
If you have more than a day to spend in Brighton, then make sure you rent a car or take a bus to see the stunning white chalk cliffs on the seaside. Seven Sisters is a beautiful nature park a little outside the city, but unfortunately we got there a little too late and our feet were already too tired to take on a hike. 

Reisipostitused alaku! Oma sealoleku ajal ööbisime peresõprade juures umbes 100 km Londonist edela poole ja meie söögikohad olid ka suhteliselt juhuslikud, seega ei ole mul teile jagada ühtegi korralikku majutus- või toiduvihjet. Kuigi olen kuulnud, et Airbnb korterid on nii Londonis kui ka Brightonis nii lahedad kui üldse saavad olla ning söögi-joogi osas võib päris julgelt mõnda pubisse sisse astuda. Olime Brightonis ühe päeva ja see oli piisav, et linnaga tutvust teha, aga tegelikult tahaksin seal umbes nädalakese suvitada. See on Londonist lihtsalt nii mõnusalt erinev! (Teine selline linn on Bath, kus mu vanemad käisid reisi viimasel päeval.)
Brightoni kai on fantastiline koht ja võib vaid ette kujutada, kui palju armsaid esimesi kohtinguid seal on peetud - ilusa ilma, lõbustuspargi ja suhkruvatiga on see ainuõige mõte! Mõlemal pool kaid on pikk rannajoon, mis on küll Inglismaale tüüpiliselt kivine, aga sellegipoolest kastsime jalad ookeanivette. Pärast kiiret keelekastet jalutasime kesklinna kitsastel tänavatel. Kusjuures jalutada oleksin tahtnud rohkemgi, sest kitsale kesklinnale vastanduv laiade teede ja suurte kuninglike majadega linnaosa jäi meil täitsa nägemata. 
Mereäärsel promenaadil on terve rida värvilisi rannamajakesi, millest igaühel on vist kindel omanik olemas, kes saab sinna sobival ajal suvitama minna. Väike vihje blogijatele - need värvilised majakesed on üks parimaid pildistamiskohti Brightonis!
Kui teil on Brightonis rohkem kui üks päev aega, siis soovitan võtta auto või buss ja sõita valgeid kriidikaljusid vaatama. Need on pisut nagu meie pankrannik, aga hoopis teistsugused ka. Seven Sisters on väga kena looduspark Brightonist väljas, kus neid kaljusid vaadata saab, aga me jõudsime sinna alles päeva lõpus ja siis ei viitsinud enam mitmekilomeetrist matka ette võtta. 
Olemuselt meenutas Brighton mulle pisut Pärnut - selline armas mereäärne linnake, kus tempo on hoopis teistsugune kui pealinnas. Kui mõelda, siis ma Pärnus ka tavaliselt midagi väga ei "tee", lihtsalt jalutan päikese käes ringi ja Brightonis on see ka ainuõige tegevus. 


 pictures taken with Nikon 1 

6 comments :

 1. Meil on Brightoni rongipiletid reedeks ostetud ja MA EI JÕUA ÄRA OODATA! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jejeje, loodan, et sulle meeldib ja tood veel ilusamad piltpostkaardid tagasi! Tegelikult on kõige olulisem, et ilmaga veaks ;)

   Delete
 2. Wow, super cute! I want to go there!!
  Enjoy the day, sweetie.

  >> Check my cool Madonna Green lenses! <<

  ♥‿♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks! It is super cute ideed, especially during summer.

   Delete

Thank you for all of your sweet comments! :)