Showing posts with label london. Show all posts
Showing posts with label london. Show all posts

My Tiny Guide To Notting Hill

December 17, 2016


How is it only 7 days until Christmas? December has really flown by this year, which makes my recent trip to London feel like ages ago, when it actually was only three weeks. But hey, take this tiny travel guide as a gift guide instead, I bet all of your moms would be thrilled to find plane tickets to London under the tree! 

Kuidas on see võimalik, et jõuludeni on jäänud ainult seitse päeva? Detsember on sel aastal tõepoolest mööda lennanud ja mu hiljutine Londoni-reis tundub täiesti valgusaastate kaugusel olevat, kuigi tegelikult on sellest möödas ju ainult kolm nädalat. Aga võtke seda pisikest reisijuhti hoopis kui kingisoovitust, ma olen kindel, et paljud emad oleksid väga õnnelikud, kui leiaksid jõuluõhtul kuuse alt paari lennupileteid Londonisse! 

EAT


59a Portobello Road

Farm Girl is a popular brunch spot, which to any avid instagrammer, needs no introduction. With more than 25k followers, it's the hip place to be, should you wander to the Notting Hill area and Portobello Road in London. I was won over by the extremely 'grammable rose lattés and a promise of cakes aplenty, however they do also have a lunch menu with lots of holistic and healthy options worth queuing for. And I don't mean it as a metaphor - we actually had to wait for a table for about half an hour (and ended up sitting outside at these pink tables instead), but in the late November sunshine, it was actually fine. 

Farm Girl on väga populaarne koht hiliseks hommikueineks või lõunaks, mis ühelegi vähegi aktiivsele instagrammijale tutvustamist ei vaja. Neil on sotsiaalmeedias rohkem kui 25 tuhat jälgijat, mis juba omakorda annab aimu, et Notting Hilli ja Portobello Roadi kandis on see üks popp koht, kus käia. Mind võlusid vägagi fotogeenilised roosiveega latted ja imeilus koogivalik, aga nende tervislik ja puhaste toorainetega lõunamenüü oleks samuti järjekorras ootamist väärt. Kusjuures, see pole isegi siin sõnakõlksuna öeldud, sest me tõepoolest pidime pea pool tundi lauda ootama (kuigi lõpuks istusime ikka õues nende roosade laudade ääres), aga suhteliselt soojal hilisnovembripäeval ei olnud sellest väga midagi. 



SEE

 

Portobello Road (Market)

To any fan of Hugh Grant and some good British romcoms, Portobello Road is a must-visit spot (and one which I hadn't managed to tick off on my previous visits). The market is busiest on Saturdays, which is also when we visited it (a bit too hectic and bustling for me, tbh!) and in the stalls you'll find everything from antiques, vintage fashion, on to food and veggies. Shops lining the street vary from antiques to more common high street shops (hello, Cath Kidston!). For the non-shopper there's always the pastel-coloured rows of houses and the hope of sighting a certain famous bookstore

Iga Hugh Granti ja briti romantiliste komöödiate fänn teab, mis suunas Londonis sammud seada ning et Portobello Road on üks neid kohti, mille kindlasti peab ära nägema (ja mida mina oma eelmiste Londoniskäikudega veel näinud polnud). Kogu pikk Notting Hilli peatänav töötab turuna, laupäeviti terve päeva, muudel päevadel vähem ja seal müüakse kõige alates antiigist ja vintage riietest kuni kookospähklite ja kuusepuudeni. Tänavaäärsed poed on samuti punnis antiiki, aga leiab ka täiesti tavalisi moe-ja kodupoode (näiteks imearmas Cath Kidston!). Mitte nii agaratele šoppajatele pakub see tänav muljetavaldavaid vaateid pastelsetest majaridadest ning lootust märgata üht maailmakuulsat raamatupoodi


SHOP 


128 Talbot Road

I'm a firm fan of some minimalistic stationery and an independent print here and there, so whenever I see a shop specialising in hipster office-ware, I tend to go in just for a look. And Pedlar's didn't disappoint! Not only was I welcomed by a selection of notebooks, board games, cups and other homeware (not to mention, well-designed and totally matching everything!), but there's also a tiny café together with the shop. Considering that I'd just half an hour ago had a latte at Farm Girl, I passed the opportunity at Pedlar, but judging by the aroma (and I do have an experienced coffee-sniffing nose), the cappuccino is great! As it's tucked away on a sidestreet to Portobello Road, this place was calm and quiet, perfect for a little afternoon treat. 

Ma olen alati olnud suur kirjatarvete fänn ning viimasel ajal pakuvad põnevust ka igasugused andekate disainerite plakatid, seega kui kuskil mingit märkmiku-plakati poodi näen, tahan ikka sisse astuda. Nii ka Londonis ja Pedlar's seadis nende poodide lati nüüd eriti kõrgele! Nagu vihikute, lauamängude, kruuside ja kodutarvete kirjust (ja ääretult meeldiva disainiga) valikust veel vähe oleks olnud - keset poodi on ka kohvikulett. Kuna ma olin just pool tunnikest tagasi Farm Girlis end ühe lattega kostitanud, siis jätsin Pedlaris selle võimaluse vahele, aga lõhna järgi otsustades (ja mul on väga kogenud kohvinuusutamise nina) on nende cappuccino suurepärane! Kuna see kohvik-pood asub Portobello Roadi kõrvaltänaval, on see väikeseks pärastlõunaseks kehakinnituseks ka parajalt rahulik. 


Wander on to Kensington and Hyde Park like we did, to enjoy the evening falling onto the city and hopefully, some pretty Christmas lights. A few things that are still on my London wishlist are the Afternoon Tea Bus, Covent Garden and the decorations, a drink at The Shard, popping into Bisquiteers, stepping into Liberty and crossing off all the art museums in the city (first up: Tate Modern), so if any lovely Santa would want to hit me up with tickets, I totally wouldn't mind. 

Edasi soovitan jalutada Kensingtoni ja Hyde Parki poole, vaadata kuidas õhtu linnale langeb ja hea õnne korral ka jõulutulesid märgata. Järgmistel kordadel, kui Londonisse satun, tahan kindlasti sõita Afternoon Tea bussiga, näha Covent Gardenit ja selle kaunistusi, kokteilitada Duck and Waffle'is, vaadata üle The Biscuiteers, astuda sisse Liberty kaubamajja ja hakata ükshaaval kunstimuuseumeid läbi käima (esmajoones Tate Modern), seega kui mõni armas jõuluvana tahaks mind piletitega kostitada, siis mul ei oleks selle vastu mitte midagi.

Lipstick On Your Collar

December 05, 2016


I''m going to make it look trés effortless and casually pop in that I spent last weekend, seemingly spontaneously, in London. In reality, it took a bit of planning and a whole lot of trying to keep the secret to myself, as a weekend away in the British capital was a birthday present for my mom and she only found out the destination three days before the flight. I bought the tickets in August so you can imagine the amount of self control that went into keeping it a secret both online and offline. 

Nothing quite says "weekend getaway" like a flash day in Notting Hill and Kensington, fully accompanied by some rose lattes and a bit of Christmas shopping, but more on that in my next post. Right now let's focus on the jumper. The jumper! It looks like something utterly Parisian chic (and totally resembling Bella Freud too), but is in fact by a new British brand Joanie. Yes, I had to wait until London to wear it and yes, I had to have my lips slicked red whilst wearing it. I used my newsletter sign-up bonus on this one (although I deliberated for days between this and the Maybe Baby one), only to find out a few days later that they have a killer Christmas collection with Prosecco themed jumpers and vintage fan shaped novelty purses. If it's not too late, then, Santa, here's your clue.
_______________

Kes mind Instagramis jälgib, on ehk tähele pannud, et hüppasin ülemöödunud nädalavahetusel lennukisse nagu Tartu-Tallinn bussi ja käisin justkui spontaanselt paariks päevaks Londonis. Kaadrite taga toimus aga asjalik planeerimine ja hambad ristis saladuse hoidmine, nimelt tegime emale juubelikingi, millest tema sai teada alles kolm päeva enne lendu, seega pidin mina nii päriselus kui internetis keele hammaste taga hoidma. Võite ette kujutada, kui raske see oli - ostsin piletid juba augustis ja sain oma tahtejõu korralikult proovile panna! 

Kiire turistipäeva veetsime Notting Hillis ja Kensingtonis, seltsiks roosiveega latted ja jõulušoppamine, aga sellest jutustan pikemalt järgmises postituses. Praegu aga tahaksin teie tähelepanu pöörata sellele kampsunile! See on nii pariisilikult šikk ja meenutab miskit, mille võiks välja anda Bella Freud (kui te nendega veel kursis ei ole, siis guugeldage ja tundke oma rahakotile kaasa!), aga on tegelikult ühe vahva uue briti brändi Joanie poolt. Muidugi pidin ma ootama Londoni reisini, et seda kanda ning otseloomulikult pidin ma sealjuures ka huuled punaseks värvima. Ostsin selle millalgi novembris, kui väike uudiskirjaga liitumise soodustus hakkas otsa saama (kulutasin mitu head päeva otsustamisele, kas valida see huulepulgaga või see Maybe Baby sviiter) ja siis avastasin paar päeva hiljem, et neil on tulnud ka suurepärane jõulukollektsioon, kus on muu hulgas ka prosecco-teemalised kampsunid ja lehvikukujulised peokotikesed. Kui veel liiga hilja pole, siis Jõuluvana, siin on sulle väike vihje. 

PS! Minu podcast mängib tublilt edasi, uues osas on külaliseks Sandra Raju - treener, triatleet ja üleüldse üks loomu poolest väga inspireeriv-motiveeriv-rõõmus inimene. Kuulata saate siit!


Jumper- Joanie, Jeans- Guess, Bag- Thrifted

Follow me on FACEBOOK INSTAGRAM TWITTER

London Travel Tips

June 26, 2015

We spent only three days in London, when in reality it would need thirty to actually live and breathe the city and get to know its many magical corners. I also have this really strong touristy urge, so before I can actually fully enjoy myself, I have to see all the "important places" and tick all the boxes. Nevertheless, I'll try to give you a small (and quite personal, not at all universal-to-everyone) selection of things to do and places to go in London. Do feel free to share your own tips in the comments, because I'm sure that this won't be my last time in London and the next time, I've already seen all the Big Bens and Westminster Abbeys, so I can really do some exploring!

1. Walk around as much as possible. It's tiring, but you know, #touristlife. We actually used the underground a lot too, because that's the easiest and fastest way of travelling long distances in London, but when you're exploring a neighbourhood, then take the time and bother to walk. Although taking the bus is also a nice experience and being on the second floor of a double decker is such a cool feeling. 
2. Go to the free museums! I spent three hours at the National Gallery oohing and aahing over the paintings that I've only seen in textbooks, so if you're even slightly into art (history), then you have to go! Another stunning free museum is the Victoria and Albert, which I just popped into really quickly and decided to leave it for the next time. It's just as huge and has a great historic collection of practical art. 
3. Visit Camden. This hipster hub has a whole other breathing and you won't regret visiting it. There's a huge market, where you can find independent designers, vintage or Chinese mass produced stuff. And then there's the food market. Oh boy, I could eat there every day for a month and not get tired, it just has so many versatile booths offering cuisine from all around  the world! 
4. When you're not lunching in Camden and the weather permits, then have a picnic. Wherever possible, because London has so many amazing parks just begging for you to sit down and have a bite. We popped by a little deli and picnicced at the Green Park just next to Buckingham palace. 
5. Go on a boat tour on the Thames. I believe that they might even be used with an Oyster card, so that's cheap if you already have a day transport pass. We didn't go this time, but the last time I was in London way back in 2008, we did, and I remember that it was a genius way of seeing the riverside and not having to walk too much. 
6. Find a view! We went all the way to Primrose Hill to see a panorama of the city, but there's also the Emirates Air Line which you can also take with an Oyster card and St. Paul's Cathedral viewing platform. And of course the London Eye, which I've heard is too expensive for such a view. 
7. Send postcards! That's actually a universal recommendation for any city in the world, but who wouldn't want to find a greeting from London in their postbox! Remember your grandparents or send a card to your family, when travelling with friends or vice versa!
8. Check out national holidays and maybe try to plan your trip around them. We were right during the Queen's birthday celebrations, so we almost caught the horse guards' parade and the city was gorgeously decorated. The last time we saw St. Patrick's Day celebrations, which had a whole other vibe.

Olime Londonis ainult kolm päeva ning tegelikkuses oleks vaja kolmekümmet, et linnaga ühes rütmis hingata ning Londonit ja tema maagilisi nurgakesi täiesti tajuma hakata. Mul on veel selline tohutu turistihing sees ning ma ei saa olemist päriselt nautima hakata, kui ma pole kõiki põhikohti näinud ja linnukesi kirja saanud. Sellegipoolest üritan anda teile mõned näpunäited (mis on suhteliselt personaalsed ja kindlasti ei kehti kõikidele) selle kohta, mida Londonis teha ja näha. Võite vabalt kommentaariks ka enda lemmikkohti või vihjeid jätta, sest olen kindel, et see ei jäänud mu viimaseks korraks Londonis. Siis olen juba bigbenid ja westminsterabbeyd ära näinud ja saan lahedatele kohtadele keskenduda!

1. Kõnni nii, kuis jaksad! On küll väsitav, aga mul on tunne, et muidu ei näe üldse linna. Kuigi suuremaid vahemaid läbisime ikka metrooga, see on ikkagi kiire ja päris odav ka. Ühe korra sõitsime bussiga ka ning kahekordse bussi teisel korrusel sõitmine oli muidugi omaette kogemus, aga mulle tundus, et bussiga sõitmine kulutab nii palju aega ära. Kui ikka tahta mingi kohaga tutvust teha, soovitan jalutada!
2. Käi tasuta muuseumites! Veetsin National Gallerys kolm tundi, ohhetasin ja ahhetasin nende maalide üle, mida siiani olin ainult kooliõpikutest näinud. Kui teil on vähegi kunsti(ajaloo) huvi, siis palun minge. Teine muuseum, kuhu küll ainult korraks sisse astusin, on Victoria ja Alberti muuseum. Seal on suur kogu tarbekunsti üle kogu Briti impeeriumi alates renessansist, kuid otsustasin selle suure muuseumi järgmiseks korraks jätta.
3. Külasta Camdenit! See on täielik hipsterite kants ja hoopis teistsugune ülejäänud Londonist. Ma luban, te ei kahetse! Seal on suur turg, kus on nii noorte disainerite loomingut, vintage kraami ja odavat Hiina masstoodangut. Ja siis on veel toiduturg, kus ma võiksin terve kuu järjest söömas käia ja sellest mitte tüdineda, sest seal lihtsalt on nii palju erinevate kultuuride toiduputkasid! Tõeline tänavatoidufestival iga päev!
4. Kui sa just Camdenis ei lõunata ja ilm sobib, siis tee pargis piknik. Kasvõi iga päev! Londonis on nii palju ilusaid parke, et õiget kohta pole vaja kaua otsida. Meie näiteks käisime ühest väikesest toidupoekesest läbi ja istusime Buckinghami palee juures Green Parkis. 
5. Sõida laevaga Thames'i jõel, võib-olla saab seda isegi üldise transpordipileti või Oyster kaardiga teha, seega oleks see eriti soodne. Sel korral me küll paadisõidul ei käinud, aga 2008. aastal Londonis olles käisime küll ja mäletan, et see oli eriti mugav viis jõeäärsega tutvuda, kui väga kõndida ei viitsi. 
6. Otsi linnavaade üles! Me käisime Primrose Hilli pargis Londoni panoraami vaatamas, aga hea vaate peaks saama ka Emirates Air Line köisraudteega sõites (mis on ka transpordikaardi hinna sees) ja St. Pauli katedraali torniplatvormilt. Olen kuulnud, et kuulus London Eye ei ole kahjuks oma krõbedat hinda väga väärt.
7. Saada postkaarte! See on küll suhteliselt universaalne soovitus iga linna külastamiseks, aga kellele siis ei meeldiks mõnd ilusat Londonist saadetud kaardikest postkastist leida. Pea näiteks vanavanemaid meeles või saada sõpradega reisil olles perele kaart (või vastupidi). 
8. Enne lennukipiletite ostmist vaata, kas planeeritud kuupäevade kandis mõnd ägedat rahvuspüha pole. Meie reisi ajal tähistati kuninganna sünnipäeva, seega oli kesklinn kenasti kaunistatud ja me nägime peaaegu ka valvuripoiste paraadi ära. Eelmisel korral Londonis käies oli samal ajal Püha Patriku päev. 


pictures taken with Nikon 1. 

London Outfit Snaps

June 18, 2015

I'm back from my break in pretty England and in full work mode already! We spent a wonderfully sunny day in Brighton and three days in gorgeous London - I'll bring you the postcards and travel tips really soon! But for now, I'll share with you my touristy outfits for the days. 
I tried to keep my outfits comfortable enough for walking around all day, every day, but not forgetting a chic touch. As you can see, I'm not really a fan of colours when it comes to packing my essentials into a cabin size bag. The only colourful day was in Brighton, where I matched those cute beach cabins. My London outfits were extremely monochrome (dark navy doesn't count as colourful, right?), but I felt like I fit in (minus my little Nikon 1 camera around my neck). 
I didn't feel like asking any of my family members to thoroughly document my outfits, but I did try to have at least one snap taken every day. I might just use one of these outfits in a bigger outfit post sometime soon, but before that I want to show you a few of the 400 touristy pictures I took and I also have a little product review planned. And maybe a shopping review of what I got from London?

Olen oma Inglismaa-pausilt tagasi ja täitsa täiskohaga tööl juba! Veetsime reisil ühe imeilusa päeva rannaäärses Brightonis ja kolm päeva võrratus Londonis - peagi toon teieni juba postkaardivaated ja minu reisinipid. Enne seda aga jagan teiega oma turistipäevade riietusi. 
Üritasin ikkagi olla võimalikult mugavalt riides, et päevad läbi jalutada ja linna nautida, aga väga laisaks ma oma riietusega ka ei muutunud. Nagu näete, ei ole ma oma pisikese käsipagasi pakkimisel just suurim värvide fänn olnud. Ainus vähegi kirkam päev oli Brightonis, kui suutsin oma kleidiga lausa nende nunnude rannakabiinidega sulanduda. Londoni-päevade riietused olid vägagi tumedates toonides, aga millegipärast tundus mulle, et sobitun selle linnaga ja inimestega (kui 24/7 mu kaelas rippuv Nikoni hübriidkaamera välja arvata). 
Mõtlesin, et ei hakka pereliikmeid oma outfiti täpse ülespildistamisega tüütama, aga üritasin siiski igast päevast ühe täispikkuses pildi saada. Mõnest komplektist teen suve jooksul võib-olla pikema riietusepostituse, aga enne seda tahan näidata teile valikut oma 400st turistipildist, lisaks on mul üks väike tootearvustus plaanis. Ja võib-olla näitan, mida Londoni (ja lennujaama) poodidest leidsin.