Vivian Vau

April 23, 2010

So here's the shop I told you about. The one that sells perfect shoes . It is located in Tallinn's old town- the perfect place ! It has that magic something about it, I could buy tens of pairs from their shop and still not get enough ! All the shoes are so colourful and eye-catching.
The creator of this shop is Vivian Unt and she decided to start selling shoes from size 34-45 because she is size 43 and couldn't find herself shoes!
It is called Vivian Vau and here's their shop. Enjoy my shoe addiction ! ( the ones circled are the ones that match perfectly with my graduation dress)

See on see pood, millest ma rääkisin. See, mis müüb perfektseid kingi ja asub Tallinna vanalinnas- parimas kohas. Selles poes on olemas see maagiline miski, ma võiksin osta sealt kümneid paare ja ikka veel mitte küllalt saada. Kõik kingad on nii värvilised ja pilkupüüdvad.
Poe looja on Vivian Unt ja ta otsustas hakata müüma kingi suuruses 34.45, sest ta enda jalanumber on 43 ja ta ei leidnud endale kuskilt sobivaid kingi .
Poe nimi on Vivian Vau ja siin on nende pood. Nautige mu kinga-fetišismi. ( need kus ring ümber on, on need kingad mis mu lõpukleidiga sobivad)

No comments:

Post a Comment

Thank you for all of your sweet comments! :)