London Travel Tips

June 26, 2015

We spent only three days in London, when in reality it would need thirty to actually live and breathe the city and get to know its many magical corners. I also have this really strong touristy urge, so before I can actually fully enjoy myself, I have to see all the "important places" and tick all the boxes. Nevertheless, I'll try to give you a small (and quite personal, not at all universal-to-everyone) selection of things to do and places to go in London. Do feel free to share your own tips in the comments, because I'm sure that this won't be my last time in London and the next time, I've already seen all the Big Bens and Westminster Abbeys, so I can really do some exploring!

1. Walk around as much as possible. It's tiring, but you know, #touristlife. We actually used the underground a lot too, because that's the easiest and fastest way of travelling long distances in London, but when you're exploring a neighbourhood, then take the time and bother to walk. Although taking the bus is also a nice experience and being on the second floor of a double decker is such a cool feeling. 
2. Go to the free museums! I spent three hours at the National Gallery oohing and aahing over the paintings that I've only seen in textbooks, so if you're even slightly into art (history), then you have to go! Another stunning free museum is the Victoria and Albert, which I just popped into really quickly and decided to leave it for the next time. It's just as huge and has a great historic collection of practical art. 
3. Visit Camden. This hipster hub has a whole other breathing and you won't regret visiting it. There's a huge market, where you can find independent designers, vintage or Chinese mass produced stuff. And then there's the food market. Oh boy, I could eat there every day for a month and not get tired, it just has so many versatile booths offering cuisine from all around  the world! 
4. When you're not lunching in Camden and the weather permits, then have a picnic. Wherever possible, because London has so many amazing parks just begging for you to sit down and have a bite. We popped by a little deli and picnicced at the Green Park just next to Buckingham palace. 
5. Go on a boat tour on the Thames. I believe that they might even be used with an Oyster card, so that's cheap if you already have a day transport pass. We didn't go this time, but the last time I was in London way back in 2008, we did, and I remember that it was a genius way of seeing the riverside and not having to walk too much. 
6. Find a view! We went all the way to Primrose Hill to see a panorama of the city, but there's also the Emirates Air Line which you can also take with an Oyster card and St. Paul's Cathedral viewing platform. And of course the London Eye, which I've heard is too expensive for such a view. 
7. Send postcards! That's actually a universal recommendation for any city in the world, but who wouldn't want to find a greeting from London in their postbox! Remember your grandparents or send a card to your family, when travelling with friends or vice versa!
8. Check out national holidays and maybe try to plan your trip around them. We were right during the Queen's birthday celebrations, so we almost caught the horse guards' parade and the city was gorgeously decorated. The last time we saw St. Patrick's Day celebrations, which had a whole other vibe.

Olime Londonis ainult kolm päeva ning tegelikkuses oleks vaja kolmekümmet, et linnaga ühes rütmis hingata ning Londonit ja tema maagilisi nurgakesi täiesti tajuma hakata. Mul on veel selline tohutu turistihing sees ning ma ei saa olemist päriselt nautima hakata, kui ma pole kõiki põhikohti näinud ja linnukesi kirja saanud. Sellegipoolest üritan anda teile mõned näpunäited (mis on suhteliselt personaalsed ja kindlasti ei kehti kõikidele) selle kohta, mida Londonis teha ja näha. Võite vabalt kommentaariks ka enda lemmikkohti või vihjeid jätta, sest olen kindel, et see ei jäänud mu viimaseks korraks Londonis. Siis olen juba bigbenid ja westminsterabbeyd ära näinud ja saan lahedatele kohtadele keskenduda!

1. Kõnni nii, kuis jaksad! On küll väsitav, aga mul on tunne, et muidu ei näe üldse linna. Kuigi suuremaid vahemaid läbisime ikka metrooga, see on ikkagi kiire ja päris odav ka. Ühe korra sõitsime bussiga ka ning kahekordse bussi teisel korrusel sõitmine oli muidugi omaette kogemus, aga mulle tundus, et bussiga sõitmine kulutab nii palju aega ära. Kui ikka tahta mingi kohaga tutvust teha, soovitan jalutada!
2. Käi tasuta muuseumites! Veetsin National Gallerys kolm tundi, ohhetasin ja ahhetasin nende maalide üle, mida siiani olin ainult kooliõpikutest näinud. Kui teil on vähegi kunsti(ajaloo) huvi, siis palun minge. Teine muuseum, kuhu küll ainult korraks sisse astusin, on Victoria ja Alberti muuseum. Seal on suur kogu tarbekunsti üle kogu Briti impeeriumi alates renessansist, kuid otsustasin selle suure muuseumi järgmiseks korraks jätta.
3. Külasta Camdenit! See on täielik hipsterite kants ja hoopis teistsugune ülejäänud Londonist. Ma luban, te ei kahetse! Seal on suur turg, kus on nii noorte disainerite loomingut, vintage kraami ja odavat Hiina masstoodangut. Ja siis on veel toiduturg, kus ma võiksin terve kuu järjest söömas käia ja sellest mitte tüdineda, sest seal lihtsalt on nii palju erinevate kultuuride toiduputkasid! Tõeline tänavatoidufestival iga päev!
4. Kui sa just Camdenis ei lõunata ja ilm sobib, siis tee pargis piknik. Kasvõi iga päev! Londonis on nii palju ilusaid parke, et õiget kohta pole vaja kaua otsida. Meie näiteks käisime ühest väikesest toidupoekesest läbi ja istusime Buckinghami palee juures Green Parkis. 
5. Sõida laevaga Thames'i jõel, võib-olla saab seda isegi üldise transpordipileti või Oyster kaardiga teha, seega oleks see eriti soodne. Sel korral me küll paadisõidul ei käinud, aga 2008. aastal Londonis olles käisime küll ja mäletan, et see oli eriti mugav viis jõeäärsega tutvuda, kui väga kõndida ei viitsi. 
6. Otsi linnavaade üles! Me käisime Primrose Hilli pargis Londoni panoraami vaatamas, aga hea vaate peaks saama ka Emirates Air Line köisraudteega sõites (mis on ka transpordikaardi hinna sees) ja St. Pauli katedraali torniplatvormilt. Olen kuulnud, et kuulus London Eye ei ole kahjuks oma krõbedat hinda väga väärt.
7. Saada postkaarte! See on küll suhteliselt universaalne soovitus iga linna külastamiseks, aga kellele siis ei meeldiks mõnd ilusat Londonist saadetud kaardikest postkastist leida. Pea näiteks vanavanemaid meeles või saada sõpradega reisil olles perele kaart (või vastupidi). 
8. Enne lennukipiletite ostmist vaata, kas planeeritud kuupäevade kandis mõnd ägedat rahvuspüha pole. Meie reisi ajal tähistati kuninganna sünnipäeva, seega oli kesklinn kenasti kaunistatud ja me nägime peaaegu ka valvuripoiste paraadi ära. Eelmisel korral Londonis käies oli samal ajal Püha Patriku päev. 


pictures taken with Nikon 1. 

4 comments :

 1. Tõeliselt ilusasti kirja pandud postitus. Ja seda mõlemais keeles. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, Sandra! Komplimendid tekstidele teevad veel rohkem pai kui tavakommentaarid piltide kohta.

   Delete
 2. Always funny to see common sights documented through someone else's eyes. I love Camden, I've been frequenting it since I was a teenager and even give unofficial tours to non London friends

  ReplyDelete
  Replies
  1. It would be so cool to see someone's similar post of Tallinn! And oh how I envy you for being able to go to Camden whenever your heart desires!

   Delete

Thank you for all of your sweet comments! :)