Best of 2014

January 03, 2015

First of all, happy new year to all of you! And thank you for coming back to my blog, reading and commenting and keeping it alive. It was kind of a special year for the blog, including my very first styling experience, starting a fashion blog for a national paper, some very cool collaborations, another bloggers' flea market and so much more to look back on. Here's to another great year together! 
Now, I know that I'm completely overdue with this post, but the last few days of last year just flew by and then I discovered myself on the 31st, prepping for the party and no lookback post on the blog. Well, here they are, my favourite outfits from the past year. Click on the number to see the original post. 

Esiteks, head uut aastat teile kõigile! Ja aitäh, et ikka veel tulete siia blogisse tagasi, loete, kommenteerite ja hoiate seda elus. Eelmine aasta oli blogi jaoks päris eriline, sain esimest korda stilistitööd proovida, tegin koostööd toredate ettevõtetega, hakkasin Õhtulehe veebiversioonis moeblogi kirjutama, korraldasin järjekordse blogijate kirbuka ja tegin nii palju muud, millele on mõnus tulevikus tagasi vaadata. Pöidlad pihku, et see aasta tuleks veel ägedam!
Tean, et olen selle postitusega totaalselt hiljaks jäänud, aga aasta viimased päevad lihtsalt lendasid mööda ja siis avastasingi 31. detsembril end peoks sättides, et aastat kokku võttev postitus pole veel blogisse jõudnudki. Igatahes, siin nad on - minu lemmikkomplektid eelmisest aastast. Kui vajutate vastavale numbrile, jõuate originaalpostituseni. 


 left/vasakul: 1 , 2
middle/keskel: 3
right/paremal: 4 , 5


left/vasakul: 1 , 2
middle/keskel: 3 , 4 , 5
right/paremal: 6 , 7

5 comments :

 1. Kõik need pildid tekitavad igatsust soojade ilmade järgi ja muidugi väga kenad outfitid :)

  http://tsikabuum.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eksole! Ma vaatasin ka neid ja mõtlesin, et oli üks tore suvi. Aitäh :)

   Delete
 2. It seems like 2014 brought you so many amazing opportunities! I'm sure that 2015 is going to be amazing for you as well. I have to say that I absolutely adore your leather jacket-- so fabulous!

  Have a great weekend!

  XxMO
  madame-ostrich.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. It really was a great year. Thanks for the nice words :)

   Delete
 3. Litterseeliku ja valge t-särgi combo on ikka nii ilus. :)

  ReplyDelete

Thank you for all of your sweet comments! :)